Urorziny w stylu PRL – kolorowo ubrane i wystylizowane kobiety na czasy PRL.

Urodziny to idealna okazja, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi oraz świętować kolejny rok życia. Dzięki temu, że każdy może urządzić je tak, jak mu się podoba, można zaskoczyć swoich bliskich wyjątkowym urodzinowym pomysłem. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań są urodziny w stylu PRL. Jakie są elementy takiej imprezy i jak ją zorganizować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czym są urodziny w stylu PRL?

Urodziny w stylu PRL stanowią niecodzienną formę świętowania urodzin, pozwalającą na powrót do atmosfery lat 70. i 80. XX wieku. Na tego rodzaju imprezach obecne są elementy charakterystyczne dla owego czasu, jak np. zaproszenia w postaci listów, kolorowe balony, papierowe girlandy czy przekąski o stylistyce retro. Tego rodzaju impreza adresowana jest do osób ciekawych historii, które chciałyby przeżyć niecodzienne doświadczenie powrotu do atmosfery tamtych lat. Organizatorzy tego typu wydarzeń dostosowują jego formę tak, aby uczestnicy mogli poczuć klimat epoki w prostocie i bezpretensjonalności, zachowując przy tym dbałość o szczegóły. Wiele osób ceni sobie możliwość, choć na chwilę oderwania się od współczesności oraz poznania z bliska ubiorów, potraw, muzyki i wielu innych elementów charakterystycznych dla lat młodości ich rodziców czy dziadków.

Skąd wziął się pomysł na takie urodziny

Idee urodzin w stylu PRL narodziła się z sentymentu do epoki, która już minęła. Osoby decydujące się na ten koncepcję pragną przypomnieć sobie dzieciństwo i młodość spędzoną w owym okresie oraz zrealizować coś niecodziennego i ciekawego. Osoby te chcą choć nad chwile przenieść się w przeszłość i wprowadzić na współczesne urodziny klimat, modę, przedmioty oraz smaki epoki PRL. Atmosfera starego kina czy estrady, dewocjonalia partyjne i możliwość spróbowania dawno zapomnianych smakołyków oraz napojów motywują wielu do zorganizowania urodzin w stylu z tego okresu. Taka forma świętowania urodzin pozwala na chwilę odpocząć od codzienności i oderwać się od dzisiejszych trendów oraz marek.

Elementy PRL, które pojawiają się na imprezie

Do charakterystycznych elementów urodzin w stylu PRL zaliczają się dekoracje – kolorowe balony, papierowe girlandy czy barwne kredki, dzięki którym wnętrze nabiera klimatu lat 70. i 80. Uzupełnieniem tego jest specyficzna dla tamtych czasów muzyka oraz przekąski w stylu retro takie jak chałwa, ptasie mleczko czy batony Kinder. Istotną częścią tego typu wydarzenia są również stroje gości inspirowane modą tamtego okresu – skarpety w kolorową kratę, tzw. wikliniaki, bluzki z pelerynkami czy spódniczki o kroju sprzed lat. Całość powinna być jednak wesołą, niepretensjonalną w formie imprezą, gdzie goście będą mogli poczuć klimat epoki bez konieczności do jej idealizacji. Najważniejsze jest bowiem celebrowanie danego dnia w niecodziennym, oryginalnym nastroju.

Jakie atrakcje można zaplanować na taką imprezę

Podczas urodzin w stylu PRL gościom można zaoferować atrakcje, które umilą im czas spędzony na imprezie. Przykładowo można zorganizować śpiewną zabawę z przebojami estradowymi i disco polo z tamtego okresu, konkursy taneczne do muzyki z pierwszych lat „disco polo” czy planszówkę uciechy w postaci podziwianego wówczas „Człowieka w kurtce”. Innym pomysłem jest przygotowanie rekwizytów z epoki do wykonania wspólnych zdjęć – tymi rekwizytami mogą być np. charakterystyczne klapki z końcówką z materiału, czapki z rondem czy okulary w stylu lat 70. i 80. Takie atrakcje sprawią, że goście na chwilę poczują klimat tamtych czasów, oddając się przy tym lekkiej, nieskomplikowanej zabawie.

Przykłady udanych urodzin w stylu PRL

Imprezy urodzinowe w stylu PRL cieszą się coraz szerszym uznaniem. Wiele osób decyduje się na taką formę świętowania dnia urodzin, ponieważ okazuje się ona ciekawym i niestandardowym sposobem spędzenia czasu, dostarczając wielu pozytywnych wrażeń. Na portalach tematycznych można znaleźć liczne relacje z takich imprez, w których ich uczestnicy opisują je jako udane i zabawne, dzięki czemu wspominają je jeszcze przez dłuższy czas. Stroje, dekoracje, przekąski i gry inspirowane minioną dekadą pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności i skoncentrować na prostych przyjemnościach, które wprowadzają swobodną i radosną atmosferę, sprzyjającą integracji gości. Klimat przeszłości stwarza niezwykłe ramy dla celebracji kolejnego dnia urodzin.

Czy to odpowiednia forma urodzin dla każdego

Imprezy urodzinowe w stylu PRL stanowią ciekawą opcję dla osób pragnących spędzić czas oraz zaskoczyć swoich bliskich w wyjątkowy i niebanalny sposób. Należy jednak pamiętać, że tego typu forma świętowania nie będzie odpowiednia dla każdego. Osoby, które nie czują więzi emocjonalnych z epoką lat 70. i 80. mogą nie podzielać klimatu tego rodzaju imprezy oraz nie wpadać w jej serdeczny nastrój. Taka sytuacja może negatywnie wpływać na komfort psychiczny takich osób podczas urodzin. Dlatego, zamiast skupiać się na oryginalności formy, ważniejsze powinno być budowanie wspólnej radości z urodzin w sposób dostosowany do gustów i potrzeb wszystkich gości.

Zostaw komentarz