Dziewczynka pozuje do zdjęcia na swoim przyjęciu komunijnym w ogrodzie.

Pierwsza Komunia Święta dziecka to szczególny czas zarówno dla rodziców, jak i pozostałych członków rodziny. Niezależnie od tego, czy organizujesz wspomniane wydarzenie w domu, czy planujesz wziąć udział w publicznej uroczystości, powinieneś pamiętać o kluczowych kwestiach. W tym artykule wyjaśniamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Organizowanie komunii w domu czy w restauracji?

W pierwszej kolejności należy zdecydować, czy uroczystość zorganizujesz w domu, czy w restauracji. O ile ta pierwsza opcja jest z pewnością bardziej opłacalna, o tyle czasem okazuje się niezbyt praktyczna. Jeśli masz dużą rodzinę lub zapraszasz wielu gości, trudno będzie Ci pomieścić wszystkich. Z drugiej strony, jeżeli nie zapewnisz wystarczającej ilości miejsca, możesz rozważyć zorganizowanie imprezy w restauracji. Wtedy musisz jednak spodziewać się wyższych kosztów.

Czy komunia w ogrodzie to dobry pomysł?

Istnieje wiele sposobów na świętowanie Pierwszej Komunii Świętej z dzieckiem, ale ważne, aby wybrać opcję, która będzie zarówno przyjemna, jak i niezapomniana. Przyjęcie w ogrodzie z pewnością stanowi piękny i niezapomniany sposobem na świętowanie. Należy tylko pamiętać i kilku istotnych aspektach.

Po pierwsze, upewnij się, że wybrany obszar jest otwarty dla publicznych zgromadzeń. Po drugie sprawdź, czy lokalizacja miejsce ma wystarczająco dużo miejsca dla gości i wszelkich dekoracji. Wreszcie pomyśl nad wynajęciem dodatkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jak przygotować menu na przyjęcie komunijne?

Wybierając menu na Pierwszą Komunię Świętą, daj się poprowadzić gustom i upodobaniom dziecka. Pamiętaj, że najmłodsi rzadziej jedzą nieznane im potrawy, więc trzymaj się z dala wszelkich egzotycznych dań. Wielu rodziców decyduje się na podanie tradycyjnych słodkich przysmaków, takich jak tort. Natomiast inni wybierają lżejsze menu obejmujące sałatki, kanapki lub dania typu finger food.

Jak powinna być udekorowana sala na komunię?

Podczas dekorowania sali komunię na to specjalne wydarzenie, nie zapominaj o religijnym charakterze uroczystości. Unikaj nadmiernie jasnych lub jaskrawych kolorów – różowego lub żółtego. Stawiaj na neutralne barwy i subtelne dekoracje ze świecami oraz wiosennymi kwiatami. Jeśli organizujesz imprezę w swoim domu, wypożycz elementy wystroju, aby nadać przyjęciu odpowiedni klimat.

Jak przebiega organizacja komunii krok po kroku?

Po pierwsze, musisz zdecydować, gdzie chcesz zorganizować przyjęcie. Weź pod uwagę liczbę gości, których chcesz zaprosić i to, ile masz miejsca. Jeśli chcesz serwować jedzenie, zastanów się, czy chcesz zatrudnić firmę cateringową lub zorganizować imprezę w restauracji. W następnej kolejności pomyśl nad rozrywkami dla młodszych i starszych gości.

Ile kosztuje organizacja komunii i co wpływ na cenę?

Koszt zorganizowania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej będzie się różnił w zależności od wielu czynników. Na łączną cenę imprezy najmocniej wpłynie liczba zaproszonych osób. Jeżeli planujesz duże przyjęcie w restauracji, spodziewaj się, że zapłacisz więcej niż w przypadki wydarzenia odbywającego się w domu.

Z kolei, gdy organizujesz imprezę w swoim domu, uwzględnij koszty wynajmu wszelkich elementów, takich jak stoły, krzesła itp. Musisz też doliczyć kwotę za wynajęcie cateringu, kiedy zdecydujesz się skorzystać z takich usług. Łącznie na organizację komunii wydasz z pewnością kilka tysięcy złotych.

Zostaw komentarz