Mężczyzna w czarnym stroju obserwuje salę i scenę na wydarzeniu, na którym zapewniona jest ochrona eventu.

Planując imprezę, od samego początku należy myśleć o bezpieczeństwie. Szczególnie jeśli jest to event na dużą skalę, który przyciągnie wielu gości. Musisz przemyśleć wszystkie potencjalne zagrożenia i odpowiednio zaplanować wydarzenie. Oto kilka przydatnych wskazówek oraz informacji!

Kiedy wymagane jest zabezpieczenie imprezy?

Właściwe zabezpieczenie imprezy okazuje się konieczne w przypadku eventów gromadzących dużo ludzi. Imprezy są zwykle planowane w lokalach komercyjnych lub wynajmowane na potrzeby społeczności, lub obiektów publicznych. Ważne, aby zrozumieć, jakie wymagania dotyczące bezpieczeństwa imprezy mają poszczególne sale czy budynki. Na przykład, jeśli planujesz imprezę w obiekcie publicznym, musisz zapewnić własnych pracowników ochrony na miejscu. Jeżeli zamierzasz przygotować wydarzenie w lokalu komercyjnym, właściciele prawdopodobnie zagwarantują ochronę za dodatkową opłatą.

Jak powinno wyglądać zabezpieczenie imprezy?

Planując zabezpieczenie imprezy, musisz upewnić się, że jest ono odpowiednie do skali wydarzenia. Ochrona imprez występuje w wielu formach, do których zaliczamy:

  • standardowy personel bezpieczeństwa – mający za zadanie obserwować i zarządzać gośćmi, sprawdzać, czy nie ma przedmiotów zabronionych, reagować na sytuacje awaryjne, pomagać gościom w orientacji;
  • pracownicy kontroli tłumu – mający za zadanie zarządzanie dużymi tłumami, np. w miejscu koncertu;
  • pracownicy ochrony imprez – mający za zadanie reagować na zagrożenia bezpieczeństwa, takie jak pożary, klęski żywiołowe i ataki terrorystyczne;
  • pracownicy kontroli bagażu – mający za zadanie sprawdzanie bagażu gości pod kątem obecności przedmiotów zabronionych;
  • wykrywacze metali – służące do wykrywania metali i innych przedmiotów ukrytych w torbach i odzieży osób.

Na co zwrócić uwagę organizując zabezpieczenie imprezy?

Przy organizacji bezpieczeństwa ważna jest skala Twojego wydarzenia. Jeśli Twoja impreza zapowiada się na dużą, potrzebujesz bardziej złożonego planu bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli Twoi goście przyjeżdżają z wielu różnych miejsc, będziesz musiał zabezpieczyć kilka szlaków komunikacyjnych i wejść na imprezę. Należy również wziąć pod uwagę, kim są goście. Na przykład, jeśli organizujesz imprezę dla dzieci, zapewnij środki bezpieczeństwa przyjazne dzieciom.

Ile może kosztować zabezpieczenie imprezy?

Koszt zabezpieczenia imprezy będzie zależał od rodzaju organizowanej przez Ciebie imprezy i poziomu wymaganej ochrony. Na przykład, impreza środowiskowa, taka jak targ miejski, wymaga mniejszej ochrony niż duża impreza firmowa w hotelu. Ochrona imprez może być kosztowna, ale należy pamiętać, że jest to inwestycja, która ochroni Twoją imprezę i Twoich gości. Można jednak obniżyć koszty ochrony imprezy poprzez staranne planowanie. Na przykład, jeśli organizujesz imprezę w obiekcie komunalnym, możesz być w stanie pozostawić ochronę imprezy ich istniejącym pracownikom.

Zostaw komentarz